Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chart afgański – szczeniaki, hodowla, rasa

Psy należące do rasy chart afgański klasyfikowane są do grupy chartów długowłosych. Jak sama nazwa wskazuje, rasa ta wywodzi się z Afganistanu, a konkretniej z jego terenów górskich. Pierwotnie używano ich do polowań na dużą zwierzynę, taką jak gazele, lisy czy wilki. Rasa ta trafiła do Europy i Stanów Zjednoczonych dopiero w dwudziestym wieku. Spowodowane to było przekonaniem Afgańczyków o wyłącznej własności dla tej rasy.

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Chart afgański charakteryzuje się smukłą sylwetką. Jest psem wysokim. Jego średni wzrost waha się od sześćdziesięciu czterech do siedemdziesięciu czterech centymetrów. Masa mieści się w przedziale dwadzieścia – dwadzieścia pięć kilogramów. Występuje we wszystkich wariantach umaszczenia. Niepożądanym zjawiskiem są jedynie białe plamy. Częstym zjawiskiem jest występowanie ciemnej bądź czarnej maski. Ogon krótki, zawinięty przy końcu w pierścień oraz długa grzywka są cechami charakterystycznymi dla tej specyficznej rasy.

Psa tej rasy charakteryzuje niezależność. Mimo, iż w domu zachowuje się spokojnie i cicho, drzemią w nim niespożytkowane pokłady energii. Uwalniane są podczas spacerów, których należy zapewnić psu w dostatecznej ilości. Niestety chart afgański jest trudny do ułożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme