Piesku.pl

Rasy psów

Pies Charcik włoski – hodowla, cena, opis rasy

Psy należące do rasy charcik włoski zaliczane są do psów z grupy chartów krótkowłosych. Rasa ta pochodzi z Afryki Północnej. Najprawdopodobniej narodziła się tam jeszcze w średniowieczu. W osiemnastym wieku rasa ta rozprzestrzeniła się na takie kraje jak Francja, Włochy czy Niemcy.

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Charcik włoski jest psem średniej wielkości. Dorasta od trzydziestu dwóch do trzydziestu ośmiu centymetrów w kłębie. Jego masa waha się pomiędzy cztery i pół a pięć kilogramów. Sylwetka tego czworonoga jest smukła. Wąska głowa, cienkie, klapnięte uszy, smukły tułów i ogromne oczy nadają mu wyglądu charakterystycznego dla chartów. Ogon długi i cienki, często noszony powyżej linii grzbietu. Jego sierść jest krótka i gładka. Delikatna w dotyku, nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Umaszczenie zawsze jednolite, może występować w wariantach: szarym, płowym, błękitnym lub czarnym. Dopuszczalnym jest białe zaznaczenie na piersi i palcach.

Psy tej rasy są bardzo inteligentne i uczuciowe. Mocno przywiązują się do swojego właściciela. Wesołe usposobienie w połączeniu z ich żywiołowością i aktywnością, dają obraz psa idealnego do zabaw. Żyją w idealnej harmonii z domownikami, mogą być hodowane w większych stadach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme