Piesku.pl

Rasy psów

Pies Cavalier King Charles Spaniel – opis rasy

Psy rasy Cavalier King Charles Spaniel należą do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa. Przodkami tych psów były najprawdopodobniej płochacze francuskie i hiszpańskie. Ich historia sięga aż szesnastego wieku, gdzie zabawiały króla Henryka III na dworze królewskim. Były bardzo poważane przez wyższe sfery, uważane za idealne psy do towarzystwa cieszyły się ogromną popularnością.

Zdjęcie znalezione na wikimedia.org

Zdjęcie znalezione na wikimedia.org

Cavalier King Charles Spaniel to pies niewielki. Osiąga wysokość do trzydziestu pięciu centymetrów. Jego masa waha się od czterech do ośmiu kilogramów. Głowa tego psa ma charakterystyczny kształt. Między uszami jest ona praktycznie płaska. Kufa szeroka, lekko zwężająca się ku przodowi, krótka (około czterech centymetrów). Oczy psa są duże i ciemne, lecz nie wyłupiaste. Osadzone szeroko. Uszy obfite, wysoko osadzone. Ogon długi, nienoszony zbytnio powyżej linii grzbietu. Grzbiet prosty. Pies porusza się z wdziękiem i elegancją. Prawdopodobnie, dlatego miał taki poklask wśród wyższych sfer.

Cavalier King Charles Spaniel to pies żywy i wesoły. Uwielbia wszelkiego rodzaju zabawy. Nie jest lękliwy, nie wykazuje agresji. Bardzo towarzyski. Uległy, wykazuje postawę prospołeczną w stosunku do innych zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme