Piesku.pl

Rasy psów

Pies Cão Fila de São Miguel

Psy rasy Cão Fila de São Miguel klasyfikowane są do grupy psów molosowatych. Rasa ta korzenie swoje bierze z Portugalii, z wyspy São Miguel, leżącej na Azorach. Najprawdopodobniej wywodzi się ona z psa z Terceira, który aktualnie już nie występuje.

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Cão Fila de São Miguel to pies średniej wysokości. Jego rozmiary wahają się średnio od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów. Osiąga masę od dwudziestu do trzydziestu pięciu kilogramów. Zwierze to charakteryzuje się krzepką sylwetką. Nieznacznie dłuższy niż wyższy. W krajach, w których jest to dozwolone, ogon kopiowany jest na drugim bądź trzecim kręgu. Okrywa włosowa jest krótka i szorstka. Nieznacznie dłuższa na kończynach tylnich i ogonie. Nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Umaszczenie przeważnie płowe, pręgowane. Dopuszczalne są różne odcienie szarości. Białe znaczenie jest dopuszczalne jedynie czole, od podbródka do klatki piersiowej oraz nieznaczne na łapach.

Pies tej rasy jest bardzo ostry dla osób obcych. Dlatego doskonale sprawdza się, jako stróż i obrońca. Łagodny w stosunku do właściciela. Jednak jest to pies jednego właściciela. Całkowicie oddany może być tylko jednej osobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme