Piesku.pl

Rasy psów

Pies Cão de castro laboreiro

Psy rasy Cão de castro laboreiro zaliczane są do grupy psów molosowatych. Rasa ta korzenie swoje bierze z wyspy Castro Laboreiro, należącej do Portugalii. Od niej też wzięła się nazwa. W wolnym tłumaczeniu oznacza wyspę robotników. Najprawdopodobniej Cão de castro laboreiro wywodzą się od psów pasterskich Półwyspu Iberyjskiego. Dlatego po dziś dzień sprawdzają się one, jako obrońcy i stróże, ale także psy pasterskie.

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Cão de castro laboreiro cechuje się niezwykłym posłuszeństwem. Jest psem wiernym i wyjątkowo oddanym swojemu właścicielowi. Jest wytrwały w obronie powierzonego mu terytorium. Dzięki olbrzymiej inteligencji i bystrości pies ten jest łatwy w tresurze. Szybko uczy się komend, jest bardzo spostrzegawczy. Z drugiej strony potrafi przyjmować bardzo nieprzyjazną, czasami wręcz wrogą, postawę wobec ludzi i innych zwierząt. Jednak sam raczej nie inicjuje ataku. Jedną z mniej korzystnych cech charakteru jest jego upartość. Bywa przez to nieposłuszny.

Nieufność Cão de castro laboreiro wobec nieznanych mu rzeczy i sytuacji czyni go psem nielubiącym obcować z ludźmi. Jest idealny do stróżowania i obrony miejsc oddalonych od ludzkich siedlisk. Nie tęskni za towarzystwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme