Piesku.pl

Rasy psów

Pies Cão da serra da estrela

Psy należące do rasy Cão da serra da estrela są klasyfikowane do grupy psów molosowatych. Pochodzą z Półwyspu Iberyjskiego, należą do portugalskich psów pasterskich. Rasa ta zadebiutowała na wystawie psów na początku wieku dziewiętnastego. Dwadzieścia lat później został opracowany wzorzec rasy.

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Cão da serra da estrela to pies wysoki. Jego wzrost waha się od sześćdziesięciu pięciu do siedemdziesięciu dwóch centymetrów. Masa wynosi od czterdziestu do pięćdziesięciu kilogramów. Sylwetka jest proporcjonalna. Silny kościec i mocno rozbudowana muskulatura czyni te zwierzęta bardzo odpornymi. Dobre kątowanie kończyn pozwala mu na energiczność, co jest rzadko spotykane u tak dużych psów. Głowa i ogon noszone są nisko. Ten drugi w spoczynku sięga do stawu skokowego i jest szablowato wygięty. Oczy bystre i inteligentne, kształtu owalnego, preferowany kolor to odcień ciemnego bursztynu. Uszy niewielkie, w trójkątnym kształcie, osadzone lekko nad linią oczu.

Cão da serra da estrela to pies odporny na warunki atmosferyczne. Inteligentny i pojętny. Nieufny, czasami wręcz agresywny wobec obcych. Jest bardzo samodzielny. Jednak nie sprzyja to układaniu. Potrzebuje doświadczonego właściciela, który nie zrazi się jego niezależnością i będzie potrafił nad nim zapanować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme