Piesku.pl

Rasy psów

Pies Cane corso – hodowla, charakter, szczeniaki

Psy rasy cane corso zaklasyfikowane są do grupy psów molosowatych w typie dogowatym. Wywodzą się z Półwyspu Apenińskiego, a ich przodkiem był najprawdopodobniej rzymski molos – canis pugnax.

Zdjęcie znalezione na akc.org

Zdjęcie znalezione na akc.org

Cane corso to pies średniej wielkości. Jego średni wzrost waha się od sześćdziesięciu czterech do sześćdziesięciu ośmiu centymetrów. Masa dochodzi do pięćdziesięciu kilogramów. Jest to, zatem pies masywny. Ich sylwetka jest atletyczna i mocno umięśniona. Kufa zwierzęcia jest krótka, a tylne kończyny o wyraźnie zaznaczonym kątowaniu. Na pierwszy rzut oka wydają się być silnymi, zdrowymi, mocnymi psami. Pokrywa włosowa krótka, gładka, przylegająca do ciała. Z niewielkim podszerstkiem. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Umaszczenie może być bardzo różne, dopuszczalnych jest wiele jego wariantów. Charakterystycznym dla tej rasy jest występowanie czarnej maski na pysku. Zjawiskiem niedopuszczalnym jest występowanie białych łat.

Cane corso jest psem uznającym jednego właściciela. Jest niezależny i chętnie przejmuje dominację, dlatego niezbędnym jest wieloletnie doświadczenie w układaniu psów, jeżeli chcemy się podjąć jego tresury. Jest nieufny wobec obcych. A w sytuacji zagrożenia dla właściciela, może stać się agresywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme