Piesku.pl

Rasy psów

Pies Canaan dog – hodowla, opis rasy, charakter

Psy należące do rasy canaan dog zaklasyfikowane są do grupy psów pierwotnych. Najprawdopodobniej rasa ta wywodzi się od dzikich psów, nazywanych pariasami. Canaan dog zostały uznane za odrębną rasę dopiero w drugiej połowie dwudziestego wieku.

Zdjęcie znalezione na wikia.com

Zdjęcie znalezione na wikia.com

Canaan dog to pies średniej wielkości. Jego średni wzrost waha się od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów. Masa wynosi od osiemnastu do dwudziestu pięciu kilogramów. Mimo tego porusza się lekko i zwinnie, można rzec z gracją. Jest to pies bardzo wytrzymały, dlatego nadaje się do różnego rodzaju sportów. Doskonale radzi sobie między innymi na torach Agility – sport ten polega na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód przy pomocy komend głosowych właściciela. Oczy canaana powinny być jak najciemniejsze. Uszy krótkie, odstające. Ogon zakręcony nad grzbietem. Pokrywa włosowa składa się z dwóch warstw: okrywowej i podszerstka. Ta pierwsza jest prosta, średniej długości, twarda. Umaszczenie jest bardzo zróżnicowane, jednak najpopularniejsze są odcienie czerwone i piaskowe.

Psy te posiadają silny instynkt łowiecki. Są niezależne i odważne. Cechuje je nieufność wobec obcych i czujność. Są indywidualistami i kochają konkurencję. Dlatego tak dobrze sprawdzają się w roli sportowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme