Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bullterrier – opis rasy, szczeniaki, hodowla

Zdjęcie znalezione na wikia.com

Zdjęcie znalezione na wikia.com

Psy rasy bullterrier zaklasyfikowane są do grupy terierów w typie bull. Rasa ta swoje początki ma najprawdopodobniej na początku dziewiętnastego wieku. Źródła wspominają o krzyżowaniu buldoga z terierem, która to praktyka miała miejsce w pospólstwie. Psy powstałe z tej mieszanki służyły ludziom biednym do polowań. Na wystawy psów zostały wprowadzone po raz pierwszy w drugiej połowie dziewiętnastego wieku

Bullterriery są psami postawnymi i mocno zbudowanymi. Ich sylwetka jest proporcjonalna i muskularna. Średnia wysokość wynosi od czterdziestu ośmiu do pięćdziesięciu czterech centymetrów. Masa dochodzi do trzydziestu kilogramów. Bardzo charakterystycznym dla tej rasy jest jajowaty kształt głowy i opadająca linia kufy, co w zestawieniu nie pozwala pomylić bullterriera z innymi terierami typu bull. Krótkie, gładkie, twarde, przylegające do skóry włosy są łatwe w utrzymaniu. Nie wymagają one specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Psy tej rasy są żywe i zrównoważone. Ich bystrość często idzie w parze z uporem, przez co pies może wydawać się nieposłuszny. Jeżeli są wychowywane od małego z innymi zwierzętami – tolerują je. Podobnie jest z dziećmi. Jednak nie zaleca się zostawiania dziecka sam na sam z bullterrierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme