Piesku.pl

Rasy psów

Pies Buldog francuski – charakter, szczeniaki, rasa

Psy rasy buldog francuski zaliczane są do grupy małych psów molosowatych. Rasa ta wywodzi się zapewne od buldoga angielskiego, który przywędrował do Francji wraz z angielskimi tkaczami migrującymi w poszukiwaniu pracy.

Zdjęcie znalezione na buldogi.info

Zdjęcie znalezione na buldogi.info

Buldog francuski jest niewielkim psem. Średnio dorasta od dwudziestu trzech do trzydziestu centymetrów w kłębie. Jego masa natomiast dochodzi od ośmiu do czternastu kilogramów. Jego sylwetka jest krępa i muskularna. Jego głowa jest szeroka i kwadratowa. Uszy duże, odstające, natomiast ogon krótki. Sierść przeważnie płowa, może być pręgowana lub nie. Występuje średnia bądź duża ilość bieli. Zwierze całkowicie białe klasyfikuje się, jako osobnika płowego z dużą ilością bieli. Włos jest krótki, gładki, przylegający do skóry oraz przyjemny i miękki w dotyku.

Buldog francuski jest psem towarzyskim i łagodnym. Bardzo lubi towarzystwo człowieka – zarówno dorosłego jak i dzieci. Nie wykazuje agresji. Zresztą zaklasyfikowany jest, jako pies do towarzystwa. Nie ma problemu z zaakceptowaniem innych zwierząt w swoim otoczeniu. Posiada skłonności do alergii pokarmowych. Dlatego trzeba uważać z dietą pupila z rasy buldog angielski. Alergia taka nie jest przyjemna ani dla zwierzęcia, ani dla jego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme