Piesku.pl

Rasy psów

Pies Buldog angielski – cena, charakter, hodowla

Psy rasy buldog angielski zaklasyfikowane są do grupy psów molosowatych. Jest to stara rasa, a jej korzenie sięgają około tysiąca stu lat, kiedy to linia buldogów wyodrębniła się z mastiffów. Jednak ukształtowanie wzorca podobnego do dzisiejszego miało miejsce dopiero w wieku dziewiętnastym. Wcześniej zwierzęta te pełniły zupełnie inne funkcje, a ich wygląd różnił się od obecnego kanonu.

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Buldog angielski jest niewielkim, masywnym psem. Dorasta do czterdziestu centymetrów w kłębie, a jego masa dochodzi do dwudziestu pięciu kilogramów. Występuje w wielu typach umaszczenia, takich jak: złote, białe, pręgowane, złotobiałe, biało złote, pręgowane z białym. Charakterystycznym w umaszczeniu tej rasy jest układ wzoru – musi on zmniejszać się od ogona w kierunku głowy.

Wbrew obiegowej opinii buldog angielski nie jest psem agresywnym. Ma usposobienie wesołe, jest psem cierpliwym i nadaje się do kontaktu z dziećmi – jest w stosunku do nich bardzo wyrozumiały. Idealny pies dla osób niemających zbyt wiele czasu na długie spacery – buldog amerykański nie potrzebuje wiele ruchu. Nie jest też zwierzęciem hałaśliwym, dlatego nie będzie przeszkadzał sąsiadom.

Ważnym jest zadbanie i odpowiednia pielęgnacja fałdów skórnych, szczególnie w okolicach oczu i pyska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme