Piesku.pl

Rasy psów

Pies Buldog amerykański – opis rasy, szczeniaki, hodowla

Psy rasy buldog amerykański wywodzą się z rasy buldog angielski. W wersji pierwotnej hodowane były w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to jednak oficjalnie wyodrębniona rasa psa. Nie figuruje ona na liście FCI.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Buldogi amerykańskie to psy bardzo zróżnicowane. Dlatego też średnia wzrostu waha się od pięćdziesięciu ośmiu do aż siedemdziesięciu centymetrów. A ich masa, również mocno zróżnicowana, od czterdziestu jeden do sześćdziesięciu ośmiu kilogramów. Daje to nam obraz psa, który może być zwierzęciem niewielkim, bądź bardzo dużym. Na pierwszy rzut oka buldog amerykański wydaje się być krępy i silny. Po bliższym kontakcie z psem nie sprawia już takiego wrażenia. Ze względu na swój wygląd jest często wykorzystywany do stróżowania bądź do pełnienia funkcji obronnych. W świetle polskiego prawa pies ten został zaklasyfikowany do  wykazu ras psów uznawanych za agresywne.

Trzeba przyznać, że psy rasy buldog amerykański są zwierzętami agresywnymi. Jest to uwarunkowane rasą, od której się wywodzą – buldoga angielskiego, który wykorzystywany był w takich praktykach, jak szczucie zwierząt (na przykład niedźwiedzi) na arenach – ku uciesze gawiedzi. Absolutnie nie nadaje się do kontaktu z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme