Piesku.pl

Rasy psów

Pies Broholmer – hodowla, cena, szczeniaki

Psy rasy broholmer należą do grupy psów molosowatych w typie dogowatym. Ta rasa najprawdopodobniej wywodzi się z molosów przywiezionych na teren Danii przez Wikingów pochodzących z terenów Brytanii.

Zdjęcie znalezione na blackamberswissies.com

Zdjęcie znalezione na blackamberswissies.com

Broholmer jest dużym psem o sylwetce w formacie prostokątnym. Dorasta do olbrzymich rozmiarów – minimalnie do siedemdziesięciu pięciu centymetrów w kłębie. Jego masa dochodzi średnio do siedemdziesięciu kilogramów. Jego głowa jest duża i szeroka. Szyja słabo rozbudowana w stosunku do masywnej sylwetki. Ogon długi, noszony poniżej linii grzbietu. Maści przeważnie brązowej, może występować również czarne zabarwienie. Dopuszczalne występowanie białego zabarwienia na łapach, końcówce ogona i w okolicy klatki piersiowej. Sierść gładka, krótka, przylega do skóry. Łatwy w pielęgnacji.

Pies rasy broholmer jest inteligentny i pojętny. Dlatego łatwo go szkolić. Nie trzeba do tego mieć wieloletniego doświadczenia w układaniu psów. Opiekuńczy i cierpliwy w stosunku do dzieci oraz innych zwierząt. Jest energiczny i potrzebuje dużo ruchu. Niezbędnym jest zapewnienie mu kilku długich spacerów dziennie. Dzięki swojej posturze dobrze sprawdza się, jako pies obronny i stróżujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme