Piesku.pl

Rasy psów

Pies Brittany – hodowla, cena, szczeniaki

Brittany, inna nazwa tej rasy to Epagneul Breton lub brittany spaniel. Rasa ta wywodzi się z Francji. Zaklasyfikowana jest do grupy wyżłów. Wykorzystywana do dziś we Francji i Anglii do polowań na drobną zwierzynę, taką jak ptactwo, czy inne stworzenia leśne.

Zdjęcie znalezione na zrodowodem.pl

Zdjęcie znalezione na zrodowodem.pl

Brittany to pies średniej wielkości. Dorasta do pięćdziesięciu jeden centymetrów. Natomiast jego masa średnio wynosi dwadzieścia kilogramów. Sylwetka tego zwierzęcia jest krępa. Sierść długa, miękka i przyjemna w dotyku. Maść biało-ruda. Pysk wydłużony, głowa proporcjonalna w stosunku do tułowia. Sierść brittany spaniela wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Aby zachować jej unikalną formę, należy systematycznie szczotkować psa. Dosyć często powinno się go również poddawać kąpieli. Pomaga to utrzymać pupila w czystości.

Pies tej rasy uwielbia towarzystwo człowieka. Jest stworzeniem łaknącym kontaktu z właścicielem. Dlatego trzeba poświęcać mu sporo czasu. Kolejną zaletą jest jego posłuszeństwo. Ważnym jest również zapewnienie mu odpowiedniej dozy ruchu. Pies jest bardzo aktywny, lubi aportować i realizować się w poleceniach wydawanych przez właściciela. W Polsce rasa ta jest słabo rozpowszechniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme