Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bouvier des Flandres – rasa, cena

Psy rasy Bouvier des Flandres należą do grupy psów pasterskich i zaganiających. Przodkowie tej rasy żyli najprawdopodobniej we Florencji – nazywani psami od krów lub psy o brudnej brodzie. W wieku dwudziestym osobniki rasy Bouvier des Flandres pojawiły się w Brukseli, gdzie zostały rozpowszechnione. Po drugiej wojnie światowej rasa okazała się być zagrożona. Dlatego osobniki, które przeżyły krzyżowano z owczarkami pikardyjskimi, by przedłużyć rasę.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zwierzęta te są duże. Osiągają rozmiary do siedemdziesięciu centymetrów w kłębie. Ich masa może dochodzić średnio do czterdziestu jeden kilogramów. Ich sylwetka jest krępa. Odrobinę przypomina sznaucera olbrzymiego. Umaszczenie waha się od płowego po czarne, a czasami nawet pręgowane. Włos jest długi, szorstki, twardy. Dlatego pies potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji sierści. Trzeba go odpowiednio strzyc i dosyć często szczotkować.

Bouvier des Flandres to psy bardzo bystre i pojętne. Dzięki ich niezwykłej inteligencji są łatwe w szkoleniu. Mają mnóstwo energii, są stworzeniami bardzo aktywnymi. Potrzebują długich i częstych spacerów. Najlepiej czują się w kontakcie z przyrodą. Czasem bywają uparte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme