Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bouvier des Ardennes – opis rasy

Psy rasy Bouvier des Ardennes należą do grupy psów pasterskich i zaganiających. Najprawdopodobniej korzenie tej rasy sięgają aż osiemnastego wieku, a wywodzi się ona z terenów Belgii i Luksemburga.

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Psy tej rasy są zwierzętami średniej wielkości. Dorastają do sześćdziesięciu centymetrów wysokości. Ich masa może osiągać do dwudziestu pięciu kilogramów. Są szerokie, krótkie i masywne. Sierść szorstka, włos osiągający do pięciu centymetrów, krótszy na kończynach i ogonie. Charakterystyczne dla tej rasy są takie cechy, jak szerokie wargi i masywna czaszka.

Ze względu na swoje zastosowanie – bouvier des Ardennes są psami pasterskimi – zwierzęta te nie są przystosowane do mieszkania w domu. Wymagają bardzo dużo ruchu. Przystosowane są do ciężkiej i wyczerpującej pracy. Ze względu na długą sierść, wymagają częstego szczotkowania. Psy te są niezależne. Ich determinacja pozwala osiągać im dobre rezultaty w pracy przy wypasaniu bydła. Jednak podczas tresury niezbędne jest poświęcenie im dużej ilości uwagi i czasu. W innym wypadku psy nie przystosują się do wymagań właściciela, będą stawiać opór. Ma to podłoże w ich indywidualnym charakterze i chęci chadzania własnymi ścieżkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme