Piesku.pl

Rasy psów

Pies Boston terrier – szczeniaki, opis rasy

Psy rasy boston terrier zostały zaklasyfikowane do grupy małych psów molosowatych. Rasa ta wywodzi się najprawdopodobniej ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w celu uzyskania idealnego psa do walk – praktyki bardzo niehumanitarnej – krzyżowano najbardziej agresywne psy. Boston terrier jest mieszanką buldoga angielskiego z białym terierem angielskim. Rasa ta najwcześniej pojawia się w źródłach z dziewiętnastego wieku. 

Zdjęcie znalezione na pieswdomu.pl

Zdjęcie znalezione na pieswdomu.pl

Umaszczenie boston terriera jest pręgowane bądź czarne z białymi zaznaczeniami. Włos krótki, gładki, łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji. Nie potrzebuje specjalistycznych środków do utrzymywania sierści w czystości. Pies jest niewielki, dorasta do czterdziestu centymetrów w kłębie. Osiąga masę w zależności od kategorii wagowej: lekka – do sześciu kilogramów, średnia – do dziewięciu i ciężka – do jedenastu kilogramów.

Pies jest towarzyski i toleruje dzieci. Jednak nie wykazuje takiej cierpliwości jak na przykład bernardyny. Dlatego należy uważać z napastliwością dzieci w stosunku do psa tej rasy. Nie jest zbyt szczekliwy, łatwo adaptuje się do nowych warunków otoczenia. Przywiązuje się do swoich domowników, jednak uznaje zwierzchnictwo jedynie jednej osoby. To jej jest bezgranicznie oddany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme