Piesku.pl

Rasy psów

Pies Border collie – cena, hodowla, szczeniaki, rasa

Psy rasy border colli zaliczane są do grupy psów pasterskich i zaganiających. Rasa ta wywodzi się z pogranicza Szkocji i Anglii. W dziewiętnastym wieku była powszechna wśród pasterzy, jako rasa psów pracujących. Niezwykle dobrze sprawdzały się w roli opiekunów stada, przez co zostały rozpowszechnione na całym globie.

Zdjęcie znalezione na zwierzosfera.pl

Zdjęcie znalezione na zwierzosfera.pl

Jeżeli chodzi o sylwetkę, border collie jest psem proporcjonalnym. Dorasta do pięćdziesięciu pięciu centymetrów wysokości. Jego masa dochodzi do dwudziestu kilogramów. Okrywa włosowa zwierzęcia jest obfita i występuje w bardzo wielu wariantach. Między innymi można obserwować kolory szaty takie jak: czarno-biała, trójkolorowy, niebieski marmurkowy, czekoladowo-biały, niebiesko-biały, ciemnoszary marmurkowy, liliowo-biały, czy nawet czerwono-biały. Zatem widać ogromne zróżnicowanie umaszczenia w tej rasie.

Border collie są psami inteligentnymi i bystrymi. Potrzebują być doceniane za to, co robią. Ich praca powinna przynosić im satysfakcję. Są bardzo energiczne, potrzebują dużo ruchu. Nie nadają się do mieszkania. Psy tej rasy są bardzo niezależne, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie się charakterem właściciela i pupila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme