Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bolończyk – opis rasy, szczeniaki, hodowla

Psy rasy bolończyk zostały zaklasyfikowane do grupy psów towarzyszących. Są spokrewnione z biszonami. Rasa najprawdopodobniej pochodzi z Włoch, chociaż istnieje również alternatywny pogląd, że wywodzą się one z Rosji, gdzie już dawno zostały mocno rozpowszechnione.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Bolończyk jest małym psem. Dorasta to około trzydziestu centymetrów w kłębie. Jego masa dochodzi do czterech kilogramów. Zatem jest to bardziej maskotka, niż pies obronny. Jego sylwetka charakteryzuje się znacznie rozbudowaną klatką piersiową. Oczy i nos są barwy czarnej, mocno odznaczają się na tle białej sierści. Oprócz białego umaszczenia dopuszczalne jest również ubarwienie brązowe lub czarne. Nieobce są również wszelkiego rodzaju kremowe naloty na uszach i kończynach. Sierść bolończyka jest długa i kędzierzawa, bardzo podobna jak u Bichon frise. Co za tym idzie, niezbędna jest specjalistyczna pielęgnacja jego sierści. Obowiązkowym jest czesanie pupila przynajmniej dwa razy w tygodniu. W innym wypadku jego sierść stanie się skołtuniona i brudna. A sam zwierzak nie będzie czuł się swobodnie.

Bolończyk jest psem wesołym, o łagodnym usposobieniu. Skory do zabawy, lubi dzieci. Inteligentny i ruchliwy, wymaga dużego zainteresowania ze strony człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme