Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bokser – szczeniaki, rasa, hodowla, charakter

Psy rasy bokser, zaklasyfikowane są do grupy psów molosowatych w typie mastiffa. Pierwsze wzmianki o bokserze można znaleźć w źródłach z końca dziewiętnastego wieku, jest to, zatem stosunkowo młoda rasa. Pierwszy klub bokserów został założony w dwudziestym wieku w Niemczech.

Zdjęcie znalezione na tapeta-szczeniak-bokser-piacy.na-telefon.org

Zdjęcie znalezione na tapeta-szczeniak-bokser-piacy.na-telefon.org

Psy rasy bokser mają skrócony grzbiet nosa i tak zwany przodozgryz (dolne siekacze wystają do przodu przed górne). Połączenie tych dwóch cech daje bokserom ich charakterystyczny wygląd pyska. Zarówno ogon jak i uszy są wysoko osadzone, co nadaje smukłości sylwetce zwierzęcia. Sierść boksera jest krótka, lśniąca i gładka. Nie potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Umaszczenie przeważnie żółte bądź pręgowane, chociaż w ramach wyjątku zdarzają się psy czarne lub białe.

Boksery są zwierzętami wesołymi i skorymi do zabawy. Cechuje je cierpliwość, delikatność i wyrozumiałość w stosunku do dzieci. Nadają się do tresury, jednak wymagają ciągłej pracy. Są psami towarzyskimi i źle znoszą samotność. Doskonale sprawdzają się zarówno w roli obrońcy jak i towarzysza rodziny. Wymagają jednak dużo uwagi. Potrzebują dużo ruchu, trzeba zapewnić im długie spacery. Źle znoszą skrajne temperatury, są nieprzystosowane do chłodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme