Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bojowy pies z Majorki – hodowla, opis rasy

Psy rasy bojowy pies z Majorki należą do grupy psów molosowatych. Rasa ta swoje korzenie ma jeszcze w średniowieczu, kiedy to Hiszpanie i Anglicy urządzali w portach, ku uciesze gawiedzi, krwawe walki psów. Zwierzęta te powstały ze skrzyżowania Ca de Bestiar z Buldogiem angielskim. Brały również udział w walkach z bykami, stąd wywodzi się jego hiszpańska nazwa Ca de Bou, czyli pies na byki. Po zakazaniu niehumanitarnych walk psów z bykami, rasa ta stała się mało popularna wśród Hiszpanów. Zainteresowanie Ca de Bou zaistniało ponownie dopiero w wieku dwudziestym. Wtedy to też nadano im nową nazwę: Perro Dogo Mallorquin, czyli Pies Dog z Majorki.

Zdjęcie znalezione na zapytaj.onet.pl

Zdjęcie znalezione na zapytaj.onet.pl

Psy te są dosyć wysokie, dorastają do około pięćdziesięciu ośmiu centymetrów. Osiągają masę od trzydziestu pięciu do trzydziestu ośmiu kilogramów. Mają krótki, kwadratowy pysk, na którym zaznaczają się fałdy skórne. Ubarwienie raczej jasne, z ciemnym pyskiem. Uszy małe, osadzone wysoko. Ogon krótki, umięśniony. Głowa osadzona na krótkiej, mocnej, umięśnionej szyi. Cały pies jest raczej krępej budowy.

Wbrew obiegowej opinii pies jest spokojny i zrównoważony. Dobrze współpracuje z człowiekiem, jest posłuszny. Lubi dzieci, jest wierny i oddany. Dobrze prowadzony, nieprzyuczany do agresji, jest zwierzęciem łagodnym i przyjaznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme