Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bojowy kanaryjski – rasa, cena, charakter

Psy rasy bojowy pies kanaryjski należą do grupy psów molosowatych oraz grupy szwajcarskich psów pasterskich. Jak sama nazwa wskazuje, rasa ta wywodzi się z Wysp Kanaryjskich. Powstała najprawdopodobniej około szesnastego lub siedemnastego wieku. Używane tam były przy wypasaniu u pilnowaniu stad owiec. Jednak mieszkańcy Wysp Kanaryjskich szybko zorientowali się, że psy te mają o wiele większy potencjał.

Zdjęcie znalezione na molosy.pl

Zdjęcie znalezione na molosy.pl

Bojowy pies kanaryjski dorasta do sześćdziesięciu sześciu centymetrów. Osiąga masę do czterdziestu kilogramów. Ma krępą budowę. Umaszczenie prążkowane z białym akcentem na piersi. Są to psy o dużym temperamencie. Opanowane, potrafią panować nad emocjami. Jednak sprowokowane, szybko przypuszczają atak. Są niezwykle skutecznymi psami obronnymi. Posiadają silne szczęki, przez co są groźne. Przez te cechy były używane do walk psów, aż do momentu, kiedy zostało to prawnie zabronione.

Psy tej rasy powinny być prowadzone przez doświadczonego tresera. Potrzebują twardej ręki, inaczej mogą stanowić zagrożenie. W Polsce bojowe psy kanaryjskie zostały ujęte w wykazie ras psów uznawanych za agresywne. Osoba chcąca posiadać pupila tej rasy, jest zobowiązana do uzyskania pozwolenia od odpowiednich organów gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme