Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bloodhound – cena, charakter, hodowla

Psy rasy Bloodhound należą do grupy psów gończych. Najwcześniejsze wspominki o tej rasie sięgają jedenastego wieku, kiedy to na Wyspach Brytyjskich istniała rasa psów wykorzystywanych do polowań. Przypuszcza się, iż chodziło właśnie o Bloodhoundy.

Zdjęcie znalezione na imgur.com

Zdjęcie znalezione na imgur.com

Zwierzęta tej rasy są wysokie i dobrze zbudowane. Dorastają do siedemdziesięciu centymetrów. Natomiast ich masa dochodzi do pięćdziesięciu czterech kilogramów. Mają charakterystyczną, wąską głowę. Wyraźnie zaznacza się na niej guz potyliczny, a skóra mocno pofałdowana. Sierść jest rdzawo brązowa bądź brązowo-czarna. Czasami występują lekkie, białe plamy na łapach i ogonie. Psy nie wymagają specjalistycznego strzyżenia ani zabiegów pielęgnacyjnych na sierść. Są, zatem łatwe w utrzymaniu. Jednak niezbędnym jest zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu oraz raz na jakiś czas zastosowanie diety. Psy te, bowiem mają skłonności do tycia. Dlatego ze względu na ich zdrowie, należy się do tego stosować.

Bloodhoundy wykazują niezwykłe zdolności tropicielskie. Ze względu na to idealnie nadają się do współpracy z policją oraz ratownikami. W pracy jest uparty i zacięty. Nieufny w stosunku do osób obcych, natomiast względem znajomych – łagodny i serdeczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme