Piesku.pl

Rasy psów

Pies Black and Tan Coonhound – rasa, cena

Psy rasy Black and Tan Coonhound należą do grupy psów gończych. Korzenie tej rasy sięgają osiemnastego wieku, kiedy to po raz pierwszy skrzyżowano foxhounda i bloodhounda. Black and Tan Coonhoundy są wykorzystywane przede wszystkim w polowaniach na lisy. Od tej praktyki wywodzi się ich potoczna nazwa „treeing hound”, która nawiązuje do ratowania się szopów poprzez ucieczkę na drzewo.

Zdjęcie znalezione na blackandtancoonhounds.co.uk

Zdjęcie znalezione na blackandtancoonhounds.co.uk

Black and Tan Coonhound to pies maści czarnej, podpalanej. Czasami widoczne jest lekkie, białe zabarwienie na piersi. Sierść tego psa jest gęsta, krótka i lśniąca. Dzięki temu pies nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest łatwy w utrzymaniu czystości. Nie trzeba również poddawać go strzyżeniu. Sylwetka psów tej rasy jest proporcjonalna. Pysk długi, lekko kwadratowy. Uszy obfite, osadzone na wysokości linii oczu. Swobodnie opadają na policzki zwierzęcia. Dobrze umięśnione nogi, mocne palce i pazury są cechami pozwalającymi Black and Tan Coonhoundowi być znakomitym myśliwym.

Psy tej rasy są bardzo żywiołowe i wesołe. Potrzebują dużo ruchu. Nie są jednak karne, przez swoją zaciętość i wytrwałość. Potrzeba im konsekwentnego właściciela, który będzie potrafił zapanować nad indywidualnym charakterem zwierzęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme