Piesku.pl

Rasy psów

Pies Billy – hodowla, szczeniaki, opis rasy

Billy to rasa psów należąca do grupy psów gończych i posokowców. Korzenie tej rasy sięgają dziewiętnastego wieku, kiedy to Gaston Hublot de Rivault skrzyżował cztery rasy psów gończych, z której to mieszanki wywodzą się właśnie Billy. Ich nazwa pochodzi od miejsca zamieszkania hodowcy – Château de Billy. Po wojnie rasa ta miała kryzys, ponieważ przeżyły jedynie dwa osobniki. To na ich podstawie syn Gastona odtworzył rasę.

Zdjęcie znalezione canisite.com

Zdjęcie znalezione canisite.com

Psy tej rasy są zwierzętami wysokimi. Dorastają do sześćdziesięciu sześciu centymetrów i osiągają wagę do trzydziestu kilogramów. Ich umaszczenie jest jasne, przeważnie białe z pomarańczowym bądź cytrynowym. Sierść jest krótka, szorstka. Billy nie wymagają specjalnej pielęgnacji sierści. Ich nogi są długie, mocne i silnie umięśnione. Dzięki temu psy są niezawodnymi kompanami w polowaniach na grubą zwierzynę, taka jak jeleń czy dzik. Ogon długi i silny, noszony poniżej poziomu pleców.

Psy rasy billy są zwierzętami bardzo aktywnymi. Dlatego nie nadają się do życia w mieście, w mieszkaniu. Potrzebują dużo ruchu i przestrzeni. Kochają kontakt z naturą, więc dobrze czują się w lesie, czy na łące. Wykazują dużą inteligencję, co sprawia, że są bardzo łatwe w tresurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme