Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bichon frise – opis rasy, hodowla

Psy rasy bichon frise należą do grupy psów do towarzystwa. Powszechnie uważa się tę rasę za Francusko-belgijską. Wzmianki o biszonach pojawiają się już w okresie średniowiecza, na terenach Francji i Włoch. Aktualnie największą popularnością cieszy się na terenie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Hodowany, jako pies rodzinny.

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Bichon frise to pies niewysoki, dorasta do trzydziestu centymetrów w kłębie. Jego waga waha się między pięć a sześć kilogramów. Są to pupile niewielkich rozmiarów. Umaszczenie psów tej rasy jest białe. Ich sierść długa, wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Biszony wymagają profesjonalnego strzyżenia – pofalowane końce sierści przycina się według obowiązującego kanonu. Niezbędnymi zabiegami pielęgnacyjnymi jest również gruntowne szczotkowanie dwa razy w tygodniu oraz kąpiel raz w miesiącu. Bez tych zabiegów pies będzie wyglądał brzydko. Dlatego, chcąc wejść w posiadanie bichon frise, należy dokładnie przemyśleć, czy będziemy mieć czas na zabawę w kosmetyczkę i fryzjera w jednym.

Biszony są psami wesołymi ruchliwymi. Uwielbiają towarzystwo dzieci. Mimo stereotypów, jakie krążą wśród hodowców, psy te są bardzo inteligentne. Szybko się uczą i są łatwe w tresurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme