Piesku.pl

Rasy psów

Pies Berneński pasterski – hodowla, rasa, szczeniaki

Psy należące do rasy berneński pies pasterski zaliczane są do grupy szwajcarskich psów pasterskich. Do niedawna przypuszczano, że psy te zawędrowały na tereny Szwajcarii wraz z legionami rzymskimi. Jednak odkrycie przez naukowców czaszki psa tej rasy, liczącej sobie około sześciu tysięcy lat, pozwala na stwierdzenie, że psy te zamieszkiwały Szwajcarię jeszcze przed przybyciem Rzymian.

Zdjęcie znalezione na tapeciarnia.pl

Zdjęcie znalezione na tapeciarnia.pl

Berneński pies pasterski jest zwierzęciem wysokim, dorasta do siedemdziesięciu centymetrów. Natomiast jego waga waha się od czterdziestu do sześćdziesięciu kilogramów. Pokryty jest długą, obfitą sierścią umaszczenia trójbarwnego. Oczy bystre, brązowe, owalne. Natomiast uszy, osadzone powyżej linii oczu, swobodnie opadają wzdłuż policzków. Pies ten posiada raczej krępą posturę.

Berneńskie psy pasterskie mają bardzo dobre usposobienie. Są otwarte w stosunku do ludzi, przyjazne. Nie wykazują agresji, są zwierzętami bardzo łagodnymi. Wykazują ogromną tolerancję dla dzieci. Są dla nich cierpliwe i opiekuńcze. Bardzo ważnym dla tej rasy jest kontakt z ludźmi. Osobniki pozbawione go, stają się lękliwe. Nie można zapominać również o codziennej dozie ruchu, ponieważ psy te są bardzo aktywne i potrzebują długich spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme