Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bernardyn – szczeniaki, hodowla, rasa

Istnieją dwa typy psów tej rasy – bernardyn krótkowłosy i bernardyn długowłosy. Niezależnie od długości sierści psy te są zaliczane do grupy psów molosowatych w typie górskim. Najprawdopodobniej ich korzenie sięgają aż czasów starożytnego Rzymu. Ich nazwa wywodzi się od klasztoru Benedyktynów, w którym mnisi tresowali te psy na pomocników. Służyły do znajdywania i ratowania osób, które zgubiły się w górach.

Zdjęcie znalezione na 1freewallpapers.com

Zdjęcie znalezione na 1freewallpapers.com

Bernardyny są psami wysokimi, o mocnej budowie. Dorastają do dziewięćdziesięciu centymetrów i mogą osiągać masę do stu kilogramów! Są, zatem potężne. Ich umaszczenie jest brązowo-białe. Sierść długa, wymaga pielęgnacji przez właściciela. W drugim wariancie – bernardyn krótkowłosy – sierść nie jest tak bardzo obfita, dzięki czemu pies traci jej znacznie mniej w ciepłych okresach letnich.

Jeżeli chodzi o charakter psów rasy bernardyn, są one bardzo przyjazne dla człowieka. Łagodne, wierne i przyjacielskie, zdają się być idealnym przyjacielem i kompanem człowieka. Są niezwykle tolerancyjne w stosunku do dzieci i innych zwierząt. Uwielbiają się bawić, co czyni je tak bardzo lubianymi przez wiele osób. Przez swoją inteligencję i oddanie właścicielowi zwierzęta te cieszą się ogromnym uznaniem wśród ludzi kochających psy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme