Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bergamasco – rasa, szczeniaki, hodowla

Psy rasy bergamasco są zwierzętami należącymi do grupy psów pasterskich. Wywodzą się z włoskich Alp. Źródła podają istnienie tej rasy już około szesnastego wieku. Cechują się dużą odpornością i wytrzymałością, co jest cennymi cechami dla psów pracujących w wysokich górach. Zajmują się opieką nad stadami owiec.

Zdjęcie znalezione na alaskaherdinggroup.com

Zdjęcie znalezione na alaskaherdinggroup.com

Pokrywa włosowa bergamasco jest bardzo obfita. U kilkuletniego psa zaczyna się formować w dredy, które z wiekiem wydłużają się. Zjawisko to można jednak dokładnie obserwować jedynie u psów wystawowych. Psy pracujące ze stadami często mają sierść skołtunioną, ponieważ niszczeje ona podczas pracy. Przez to nie mogą się uformować dredy. Psy tej rasy przeważnie są szare, bądź płowe.

Są nieufne wobec obcych, jednak niedrażnione nie wykazują niepotrzebnej agresji. Niezwykle inteligentne, niezależne, nie chcą całkowicie się podporządkować. Często lubią chadzać własnymi ścieżkami. Doskonale nadają się, jako pies rodzinny, bądź do pilnowania domostwa. Jego niezwykła sierść wymaga specjalnej pielęgnacji. Najczęściej specjalistycznego strzyżenia, co pomaga zachować lepszą higienę pupila. W Polsce rasa ta jest słabo rozpowszechniona, tak samo we Włoszech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme