Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bedlington terier – poradnik, rasa

Psy należące do rasy bedlington terier klasyfikowane są do grupy terierów. Rasa ta została wyhodowana w północnej Anglii, na terenie Bedlington. Ich korzenie sięgają dziewiętnastego wieku, kiedy to określono wzorzec tej rasy. Jest to pies o dobrych cechach myśliwskich, powszechnie stosowany w polowaniach.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Umaszczenie psów rasy bedlington terier jest jednolite. Od niebiesko popielatego, poprzez wątrobowe, aż do piaskowego. Są one bardzo łagodne dla członków rodziny, w której się wychowują. Jednak zadziorne wobec innych psów. Mają silny zacisk szczęki, przez co mogą być dla nich niebezpieczne. Trzeba być, zatem ostrożnym przy kontakcie tego psa z innymi osobnikami. Są niezmiernie żywiołowe, potrzebują niezwykle dużo ruchu. Doskonale czują się na otwartych przestrzeniach. Uwielbiają kontakt z naturą. Lasy czy łąki są dla nich idealnym miejscem spacerowym – mogą się tam do woli wybiegać.

Bedlington teriery są psami obecnie używanymi, jako psy towarzyszące i rodzinne. Wymagają specjalistycznej pielęgnacji przez swoją sierść. Trzeba je systematycznie strzyc i szczotkować. W innym wypadku ich sierść stanie się matowa i skołtuniona. Konieczne będą również specjalistyczne środki pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme