Piesku.pl

Rasy psów

Pies Beauceron – charakter, cena, rasa

Beauceron, czyli owczarek francuski, to pies należący do grupy psów pasterskich. Jak sama nazwa wskazuje, rasa ta wywodzi się z Francji, z regionu nazywanego Beauce. Jest to pies mocnej budowy, jednak nie ociężały. Dorasta do siedemdziesięciu centymetrów w kłębie. Jego waga osiąga średnio do trzydziestu pięciu kilogramów. Czasami psom tej rasy przycina się uszy.

Zdjęcie znalezione na zastavki.com

Zdjęcie znalezione na zastavki.com

Umaszczenie owczarka francuskiego jest czarne podpalane. Włos gruby, krótki i mocny. Dzięki temu pies nie wymaga specjalnej pielęgnacji związanej ze specjalistycznym strzyżeniem, czy częstym szczotkowaniem. Jest łatwy w utrzymaniu, jednak wymaga sporej dawki ruchu. Dlatego trzeba mu codziennie zapewnić dużą dozę spacerów.

Pies tej rasy jest odważny i chętny do pracy. Dlatego często wykorzystuje się go, jako przewodnika dla osób niewidomych, czy psa stróżującego. Jest niechętny wobec obcych i zaciekle broni swojego właściciela. Dlatego należy być bardzo ostrożnym przy zapoznawaniu psa z nowymi znajomymi. Beauceron to zwierzę nieprzeciętnie inteligentne, a co za tym idzie – łatwe w tresurze. Potrzebuje dużej dyscypliny i pewnego siebie właściciela, ponieważ bywa uparty. Wychowywany z dziećmi dobrze się z nimi dogaduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme