Piesku.pl

Rasy psów

Pies Bearded collie – charakter, cena, rasa

Psy rasy bearded collie to zwierzęta zaliczane do psów pasterskich. Rasa ta ukształtowana została w Szkocji, gdzie używana była do zaganiania i wypasania olbrzymich stad owiec. Bearded collie są psami świetnie nadającymi się do opieki nad stadami. Może również pracować w służbach mundurowych – świetnie radzi sobie z wykrywaniem narkotyków. Dzięki jego wysokiej inteligencji i sprawności fizycznej, pies ten doskonale radzi sobie, jako ratownik. Pomaga przy tropieniu i wydobywaniu ludzi spod gruzu.

Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Psy tej rasy posiadają długą, szorstką sierść. Wymaga ona specjalnej pielęgnacji. Konieczne jest specjalistyczne strzyżenie raz na jakiś czas. Niezbędne jest również szczotkowanie psa tej rasy kilka razy w tygodniu. Długa sierść łatwo się kołtuni. Występują różne umaszczenia – niedopuszczalna jest jedynie przewaga białego koloru sierści.

Bearded collie są psami wesołymi i towarzyskimi. Dzięki ich wysokiej inteligencji bardzo łatwo je wytresować. Nie są ani trochę agresywne, bardzo oddane swojemu właścicielowi. Jest to powodem tego, że źle znoszą samotność. Trzeba im poświęcać dużo czasu i zapewniać towarzystwo. Są psami dosyć mocno szczekliwymi. Potrzebują dużo ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme