Piesku.pl

Rasy psów

Pies Beagle – cena, szczeniaki, rasa

Beagle to kolejna z ras zaliczanych do ras psów gończych. Wywodzą się one z Anglii, a ich obecność notowana jest w źródłach już od czternastego wieku. Używane były przez ówczesnych ludzi do polowań na lisy i zające. Polowania były urządzane w sforach, po kilka osobników z tej rasy. Ich korzenie sięgają najprawdopodobniej jeszcze starożytnego Rzymu, skąd trafiły do Anglii.

Zdjęcie znalezione na youtube.com

Zdjęcie znalezione na youtube.com

Psy te są średniej wielkości, budowy krępej. Nie mogą być ociężałe. Są to najmniejsze psy gończe. Na głowie nie mają zmarszczek ani fałdów skórnych, jakie występują w przypadku bassetów. Oczy duże, koloru ciemno brązowego lub orzechowego. Uszy długie, zaokrąglone. Zwisają swobodnie. Osadzone nisko, jednak powyżej linii oczu. Tułów mocny, krępy, dobrze umięśniony. Kończyny średniej długości, tylne z mocno umięśnionymi udami. Ogon średniej długości, noszony wesoły.

Psy te z reguły są żywe i wesołe. Są doskonałymi kompanami do zabawy. Żywe i z natury niezależne, są indywidualistami. Są bardzo tolerancyjne wobec dzieci, nawet tych małych. Jednak wykazują skłonność do włóczęgostwa. Dlatego trzeba poświęcić dużo uwagi temu, by pies nie uciekł. Jest to rasa bardzo popularna w Polsce. Zapewne ze względu na swoje dobre usposobienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme