Piesku.pl

Rasy psów

Pies Beagle – harrier – rasa, hodowla, opis

Beagle-harrier to psy należące do klasy psów gończych. Rasa ta powstała ze skrzyżowania psów rasy Beagle i harrier. Są to psy zarówno myśliwskie jak i wierni towarzysze człowieka. Umaszczone trójbarwnie – rudo, czarno, białe. Pochodzą najprawdopodobniej z Francji. Dorastają do około pięćdziesięciu centymetrów, a ich waga osiąga do dwudziestu kilogramów.

Zdjęcie znalezione na github.com

Zdjęcie znalezione na github.com

Na początku dwudziestego wieku rasa ta uległa regresji. A to wszystko przez błędy niedoświadczonych hodowców. Wyhodowali oni psy ociężałe, nienadające się do polowań. Przez co rasa straciła na popularności.

Dziś są to psy bardzo wytrzymałe. Niezwykle energiczne, potrzebują dużo ruchu. Przez tę cechę nie nadają się do trzymania w mieszkaniach, w mieście. Chyba, że właściciel jest w stanie zapewnić im odpowiednią dozę długich spacerów. Psy te mają bardzo dobry węch, co jest dobrą cechą psa myśliwskiego. Ich pobudliwość zapewnia dobrą asystę podczas polowań. Są to psy bardzo inteligentne, dzięki czemu ich tresura wydaje się być niezwykle łatwa. Beagle-harriery nie są zwierzętami agresywnymi, wręcz przeciwnie – są niezwykle łagodne. Chętnie przebywają z człowiekiem i są mu niezwykle oddane. Jednak bywają nieposłuszne. A wszystko przez ich indywidualność i mocny charakter.

1 Comment

Add a Comment
  1. Czy jest jakas hodowla w polsce tych pieskow?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme