Piesku.pl

Rasy psów

Pies Basset hound – rasa, szczeniaki

Psy rasy Basset hound należą do psów gończych. Rasa ta powstała około szesnastego wieku we Francji. Mają one bardzo ostry węch, dzięki czemu są idealnymi psami myśliwskimi. Bez problemu są w stanie zwęszyć trop zwierzyny.

Zdjęcie znalezione na tapetus.pl

Zdjęcie znalezione na tapetus.pl

Oczy basset hounda są ciemno brązowe, czerwień dolnej powieki jest ledwo zauważalna. Ich uszy są masywne, opadające, aksamitne, osadzone poniżej linii oczu. Lekko zwijają się do wewnątrz. Pies ten ma dosyć masywne fafle oraz kilka fałdów skórnych w okolicach brwi. Mocno zaznaczony jest guz potyliczny. Ich sierść jest gładka i krótka. Dzięki temu nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji, nie ma potrzeby go strzyc. Tułów basset hounda jest dosyć masywny, a nogi stosunkowo krótkie. Jest to warunkowane przez mutację genową, która powoduje niedobór hormonów. Przez to w płodzie nie rozwijają się w odpowiedni sposób kości długie kończyn. Dlatego psy te są karłowate.

Psy te są zwierzętami z charakterkiem. Są uparte, wytrwałe i odważne. Tolerują dzieci. Jednak nie są dla nich tak serdeczne jak inne typy bassetów. Jest bardzo dobrym psem tropiącym, używa się go szczególnie w tropieniu zajęcy. Nie są zbyt wymagające, jeżeli chodzi o pielęgnacje. Wymagane są jedynie nieczęste kąpiele pupila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme