Piesku.pl

Rasy psów

Pies Basset gaskoński – psy, hodowla

Psy rasy basset gaskoński należą do grupy psów gończych. Rasa ta powstała najprawdopodobniej około siedemnastego wieku, wymarła natomiast około wieku dwudziestego. Na ich podobieństwo została odtworzona rasa basseta gryfońskiego.

Zdjęcie znalezione na play.google.com

Zdjęcie znalezione na play.google.com

Basset gaskoński jest idealny, jako pies myśliwski, ale równie dobrze sprawuje się w roli wiernego towarzysza człowieka. Tak jak każdy inny basset – jest towarzyski, skory do zabawy, serdeczny i życzliwy. Uwielbia towarzystwo człowieka, jest wyrozumiały dla dzieci, nawet tych małych. Jest to rasa psa aktywnego, dlatego potrzebuje dużo ruchu i najlepiej czuje się na otwartych przestrzeniach. Pies ten nie nadaje się do trzymania w mieszkaniu.

Basset gaskoński jest umaszczony charakterystycznie. Tak samo jak reszta bassetów jest trójkolorowy. Jednak większość jego powierzchni jest biała nakrapiana czarnymi plamkami. Występują czarne, obszerne łaty. A rudy odcień spotkać można jedynie na jego głowie. Pies ten jest niski, ma długi tułów i stosunkowo krótkie łapy. Ogon długi i wąski. Uszy szerokie, klapnięte, osadzone na wysokości oczu. Jego sierść jest krótka, dzięki czemu nie wymaga on specjalnej pielęgnacji, czy specjalistycznego strzyżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme