Piesku.pl

Rasy psów

Pies Basset d’Artois – rasa, hodowla

Psy rasy basset d’Artois zdają się być przodkami wszystkich psów typu basset. Rasa ta aktualnie jest bardzo rzadka, szczególnie w Polsce. Praktycznie niemożliwym jest zakupienie basseta d’Artois. Zwierzęta tej rasy wywodzą się z Francji. Tak jak większość bassetów są to psy bardzo cierpliwe i życzliwe. Nadają się dla dzieci, ze względu na ich ogromną tolerancję. Życzliwe, serdeczne, żywe i towarzyskie. Idealne dla ludzi pragnących wiernego towarzysza.

Zdjęcie znalezione na mascotarios.org

Zdjęcie znalezione na mascotarios.org

Umaszczenie tego basseta jest typowe – tricolor (brązowy, czarny i biały). Ich sylwetka nie różni się od sylwetki typowego basseta – ciało wydłużone, nogi bardzo krótkie w stosunku do długości tułowia. Głowa wydłużona, szyja silnie umięśniona, krótka. Ogon szeroki, zwężający się ku końcowi, również silnie umięśniony. Uszy długie, owalne, klapnięte.

Basset d’Artois to pies typowo myśliwski. Idealnie nadaje się do polowań. Świetnie radzi sobie z aportowaniem, doskonale czuje się w stadzie. Psy tej rasy wyśmienicie ze sobą współpracują, dlatego niezwykle przyjemną jest praca z większą ilością tych zwierząt. Psy te jednak nie nadają się do życia w mieszkaniu. Niezbędnym dla ich szczęścia jest kontakt z naturą. Doskonale czują się w lesie czy na łące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme