Piesku.pl

Rasy psów

Pies Basset bretoński – hodowla, szczeniaki

Basset bretoński to rasa psów zaklasyfikowana, jako gończa. Rasa ta powstała około dziewiętnastego wieku i wykorzystywana była do polowań w grupach składających się z czterech osobników. Psy te bardzo dobrze współpracują w grupach, dlatego tak bardzo efektywne było ich zestawianie w małe grupki. Psy tej rasy są bardzo przyjazne i charyzmatyczne. Ich żywotność czyni je tak bardzo uroczymi towarzyszami dla człowieka. Idealne dla osoby szukającej wiernego towarzysza!

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Umaszczenie basseta bretońskiego jest zazwyczaj jednolite. Czasami występuje biała plamka na piersi lub szyi, która zwyczajowo może być zwana krawatem. Ich sierść jest krótka, twarda i szorstka. Oznacza to, że nie potrzebują one specjalnej pielęgnacji ze względu na swoją sierść. Strzyżenie tych psów nie jest zabiegiem koniecznym. Ewentualne szczotkowanie w okresach ciepłych, gdy pies gubi trochę sierści.

Sylwetka psa jest podobna jak u większości bassetów – dosyć długi tułów i stosunkowo krótkie nogi. Ich szyja jest krótka i mocno umięśniona, uszy pofałdowane u nasady, a ogon gruby i silnie umięśniony – zwęża się ku końcowi. Nogi często są zakrzywione, co nadaje lekko koślawy charakter dla chodu zwierzęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme