Piesku.pl

Rasy psów

Pies Basset artezyjsko-normandzki – rasa

Psy rasy basset artezyjsko-normandzki należą do jednych z najstarszych psów krótkonożnych. Jest to mieszanka basseta normandzkiego z bassetem artezyjskim. Ich kończyny nie wzrastają na skutek mutacji, która prowadzi do hormonalnego niedoboru. Przez to kości długie kończyn nie wzrastają i pies ma krótkie nogi. Natomiast wszystkie inne kości szkieletu rozwijają się normalnie.

Zdjęcie znaleziono na opsach.pl

Zdjęcie znaleziono na opsach.pl

Bassety te są przyjazne i spokojne. Ich cierpliwość czyni je psami idealnymi dla osób posiadających dzieci. Dzięki ich dużej odporności na ból – pozwalają małym dzieciom na dużą niedelikatność w stosunku do nich. Są to psy bardzo sympatyczne, towarzyskie i kontaktowe. Mają niezwykły instynkt w wyczuwaniu nastroju domowników. Jednak nie są psami łatwymi w tresurze. Ich upór i niezależność czynią je trudnymi uczniami. Także ich silny instynkt nie pozwala na łatwy trening tych psów. Dlatego trzeba być bardzo konsekwentnym i uporczywym w ich tresurze.

Zwierzaki te potrzebują niezwykle dużo ruchu, nawet do trzech-czterech godzin dziennie. Ich umaszczenie jest typowym umaszczeniem typu tricolor. Sierść jest niewymagająca. Wystarczy szczotkować w okresie letnim. Zimą nie narażać ich na odmrożenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme