Piesku.pl

Rasy psów

Pies Barbet – hodowla, szczeniaki

Rasa psów typu barbet wywodzi się z Francji. Jest to pies dowodny. Rasa ta to zdecydowanie psy myśliwskie. Są świetnymi aporterami i płochaczami. Świetnie radzą sobie w wodzie. Dzięki swoim płetwowatym łapom nie męczą się nawet po kilku godzinach pływania. Ich sierść jest nieprzemakalna, dzięki czemu przy przebywaniu w wodzie nie są w stanie się wyziębić. Pies ten jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi, także dzieci. Często wykorzystywany jest w opiece nad ludźmi niepełnosprawnymi oraz do wspólnych terapii.

Zdjęcie znalezione na milesquarebarbet.com

Zdjęcie znalezione na milesquarebarbet.com

Barbet to pies o średniej wielkości, dorasta od pięćdziesięciu ośmiu do sześćdziesięciu pięciu centymetrów. Ich waga waha się pomiędzy siedemnastoma a dwudziestoma ośmioma kilogramami. Jego sierść jest kręcona, jednak szybko się filcuje. Dlatego koniecznym zabiegiem pielęgnacyjnym jest strzyżenie sierści tego psa. Występuje on najczęściej w maści czarnej, jednak zdarzają się również szare, brązowe jak i brudno białe i łaciate osobniki.

Psy rasy barbet są stworzeniami bardzo wesołymi i skorymi do zabawy. Uwielbiają towarzystwo człowieka. Nie są agresywne, za to bardzo tolerancyjne i zrównoważone. Czyni je to idealnymi psami dla osób posiadających dzieci. Dzięki inteligencji tej rasy, jest on niezwykle łatwy w szkoleniu i układaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme