Piesku.pl

Rasy psów

Pies Australian Cattledog – poradnik, rasa

Rasa należy do grupy psów pasterskich i zaganiających, sekcji psów zaganiających. Pochodzą z Australi, gdzie obecnie wspaniale sprawdzają się jako psy zaganiające. Powstały w wyniku krzyżówki krótkowłosego collie marmurkowego i dingo, dalmatyńczyka, bullteriera i kelpie. Szczenięta zaraz po urodzeniu są całkiem białe, podobnie jak u dalmatyńczyka. Wraz z wiekiem zyskuja odpowiednie umaszczenie, z czerwonymi lub niebieskimi plamami. W Australii są to idealne psy specjalnie przeznaczone dla hodowców bydła. Krępa budowa ciała nie wpływa na ich szybkość i zwinność.

Zdjęcie znalezione na dogtime.com

Zdjęcie znalezione na dogtime.com

Silne, zwinne psy niewielkich rozmiarów, od 43 do 51 cm wysokości, z szeroką czaszką i mocnych szczękach. Wargi przylegają. Dobrze umięśniony tułów, niewiele dłuższy niż wyższy. Pięknie stojąc uszy rozszerzone u nasady, zwężając się ku górze,nadają tej rasie bardzo miłego wyglądu. Sierść krótka, dwuwarstwowa i dość twarda. Umaszczenie niebieskie lub czerwone dereszowate. Łaty na całym ciele nie są pożądane, mogą występować tylko na głowie.

Australian Cattledog jest inteligentny, czujny, odważny, ale również towarzyski. Nie zaniedbuje swoich obowiązków. Wspaniale nadaje się na obrońcę mienia swojego pana. Nie jest przekupny. Potrzebuje jednak cały czas zajęcia. Bardzo łatwy w szkoleniu, może być wykorzystywany we wszystkich sportach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme