Piesku.pl

Rasy psów

Pies Ariegois – rasa, hodowla, cena

Pochodzi z Francji, gdzie został otrzymany w wyniku krzyżówki briqueta z gascon saintonegeois. Ten jeden z najelegantszych psów gończych dobrze jest przystosowany do polowań w klimacie suchym i gorącym. Doskonale nadaje się do polowań na duże ssaki. Cenione są za swoją prędkość i niezawodność. Od początku swojego istnienia aż do obecnych czasów wykorzystywane są do polowań z bronią palną.

Zdjęcie znalezione na nourrircommelanature.com

Zdjęcie znalezione na nourrircommelanature.com

Psy te są raczej średnich rozmiarów, dość lekkie, szczupłe, o długich prostych nogach. Ariegois może mieć do 60 cm wysokości w kłębie i ważyć ok 30 kg. Umaszczenie białe, łaty czarne lub ciemnobrązowe z wyraźnie zaznaczonymi konturami. Policzki, łapy i oczy podpalane, mogą także występować nieliczne czarne cętki. Posiada grzbiet długi z dobrze rozwinięta muskulaturą. Uszy są delikatne, jedwabiste, luźno zwisające, sięgające co najmniej do końca nosa. Ogon długi i prosty, zwężający się ku końcowi, szablowo wygięty ku górze.

Ariegois łatwo się uczy, nie ma dużych problemów z wyszkoleniem tego psa. Doskonale nadaje się do polowań na sarny i dziki, radzi sobie w każdych warunkach, ale najlepiej na terenie suchym. Jest wesoły, towarzyski, ale nie nadaje się na psa do towarzystwa, najlepiej czuje się z innymi psami. Nie jest to odpowiednia rasa dla osób mieszkających w blokach. Świetnie czuje się w domach z dużym ogrodem. W kontakcie z dziećmi staje się ufny i trochę niesforny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme