Piesku.pl

Rasy psów

Pies Appenzeller – hodowla, szczeniaki

Należy do szwajcarskiej rasy, pracującej w regionie Appenzelle. Rasa prawdopodobnie powstała przez skrzyżowanie psów wiejskich z regionu Appenzelle z psami najeźdźców. Nadaje się do różnego rodzaju szkoleń, dobrze sprawdza się w psich sportach. Wykorzystywany jako pomocnik pasterski. Jest doskonałym psem zaganiającym zwierzęta hodowlane. Potrafi odróżnić swoje bydło od obcego. Doskonale wykonuje powierzone mu zadania. Bardzo mocno kocha swoich właścicieli, nie lubi jednak obcych. Trzeba poświęcić mu dużo uwagi.

Zdjęcie znalezione na canisite.com

Zdjęcie znalezione na canisite.com

Średniej wielkości pies mający od 48cm do 56 cm, waży do 30 kg. Ich sierść jest wyjątkowo lśniąca, krótka, o umaszczeniu czekoladowym z biało-brązowymi znaczeniami. Ogon interesująco zakręcony jest do góry. Uszy oklapnięte, dobrze rozwinięta muskulatura. Oczy ciemnobrązowe, ukośnie osadzone. Jego sierść jest łatwa do pielęgnacji. Cechuje go niesamowita energia. Pracowity, kocha towarzyszyć swojemu panu w codziennych obowiązkach.

Pełny temperamentu, wesoły pies, z wrodzonym popędem do obrony. Jest nieduży, ale bardzo ruchliwy, towarzyski i pewny siebie. Inteligentny, można go szkolić we wszystkich dyscyplinach. Nie nadaje się dla ludzi lubiących ciszę. Appenzeller potrafi dużo szczekać, nie tylko, gdy zobaczy obcą osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme