Piesku.pl

Rasy psów

Pies Amerykański spaniel dowodny – cena, hodowla

Rasa powstała w USA poprzez krzyżówkę Irish Water Spaniela z Curly Coated Retrieverem oraz z Amerykańskim spanielem wodnym, dzięki czemu powstała rasa idealnie przystosowana do polowań w wodzie, jak i w lasach. Bardzo szybko i niezawodnie odnajdują ptactwo. Potrafią aportować w wodzie, są doskonałymi pływakami. Nie boja się niższych temperatur. Odwaga ich sprawia, że mogą także pracować jako psy stróżujące. Doskonały węch i odwaga sprawiają, że mogą pracować w niedostępnych ternach.

Zdjęcie znalezione na tapetus.pl

Zdjęcie znalezione na tapetus.pl

Są to psy średniego wzrostu. Mają od 38 do 46 cm wysokości, ważą niewiele od 12 do 20 kg. Gęsta, kręcona i krótka sierść może sprawiać pewne problemy w pielęgnacji. Uszy proste, oklapnięte, ogon prosty. Umaszczenie czekoladowe, dopuszczalne jest również wątrobiane oraz małe znakowania w górnej części klatki piersiowej i plecach. Cechują się harmonijną, muskulaturą sylwetką. Są dłuższe niż wyższe, ale nieznacznie.
Spaniel dowodny nie jest agresywny. Lubi dzieci, jest psem dla całej rodziny.

Towarzyski, cierpliwy, bardzo mocno przywiązany do domowników. Jest raczej psem myśliwskim ze względu na doskonały węch, ale nadaje się również do domu. Trzeba jednak pamiętać, żeby zapewnić mu dużo ruchu, uwielbia gonitwy i polowania. Jeżeli nie może wykorzystać swojej energii staje się nieposłuszny, wymaga aktywnego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme