Piesku.pl

Rasy psów

Pies Amerykański Pit Bull Terrier – rasa, cena

Zostały wyhodowane w Anglii w XIX wieku. Prawdopodobnie pit bull to krzyżówka buldoga z terierem, przez co uzyskano silnego, odpornego na ból, zaciętego psa do walki z innymi psami. Jest to rasa nieuznawana przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI). Początkowo na początku XIX w Anglii rasę wykorzystywano do staczania walk, później także do ochrony i stróżowania.

Zdjęcie znalezione na groznerasypsow.pl

Zdjęcie znalezione na groznerasypsow.pl

Psy wielkości46-56 cm i masie od 15 do 30 kg. Ich głowa jest średniej długości, prostokątna, a czaszka dość płaska, w najszerszym miejscu tzn na wysokości uszu dość pokaźna. Potężne, silne szczęki, dopuszczalne przez FCI tylko ze zgryzem nożycowym. Grzbiet jest bardzo charakterystyczny: krótki, dobrze umięśniony, żebra mocno zaznaczone, zachodzą do tyłu. Dzięki dobrej muskulaturze psy te maja lekki, sprężysty chód.

Amerykański Pit Bull Terier posiada zrównoważony temperament. Jest waleczny, nie boi się bólu. Wrodzona, silna agresja skierowana raczej do innych zwierząt, bardzo rzadko do ludzi sprawia, że psy te nie nadają się dla początkowego hodowcy, jak i dla rodzin z małymi dziećmi. Z pokolenia na pokolenie wzmaga się u nich chęć do walki i agresja. Po odpowiednim przeszkoleniu mogą stać się przyjazne również dla innych psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme