Piesku.pl

Rasy psów

Pies Alaskan malamute – cena, szczeniaki, hodowla

Rasa zaliczana jest do grupy szpiców i psów pierwotnych, należy do sekcji północnych psów pociągowych. Pierwotnie były hodowane do psich zaprzęgów. Często są mylone z husky syberyjskim, choć są całkiem różne. W wyniku wielokrotnych krzyżówek uzyskano silne psy bardzo dobrze nadające się do ciężkiej pracy.

Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Alaskan malamute osiągają do 64 cm wysokości, ważą ok 39 kg. Gęsta szata, dłuższa niż u husky syberyjskiego może sprawiać kłopoty w pielęgnacji. Umaszczenie wilczaste z odcieniami od czarnego i szarego, poprzez czarno-białe, aż do czerwono-białego. Możliwe jest również czysto białe. Kończyny mocne, krótkie i proste aż do nadgarstków. Wilcze pazury na tylnych łapach usuwane są zaraz po urodzeniu psa.

Są to największe i najsilniejsze psy pociągowe. Ich krępa budowa ciała i wytrzymały kościec nie utrudniają wdzięcznego poruszania się psów. Nazwa pochodzi od plemienia Eskimosów na zachodniej Alasce. Tutaj hodowane są od setek lat. Rasa jest pełna zaufania i przyjacielska, dobrze też zachowują ie w stosunku do małych dzieci. Jednak nie przywiązuje się do jednej osoby. Alaskan malamute są inteligentne, nie nadają się do życia kanapowego. Potrzebują dużo ruchu i zajęcia. Mają skłonności do dominacji, dlatego tez od szczeniaka należy trzeba konsekwentnie z nimi postępować. Nie są odpowiednie dla początkowych hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme