Piesku.pl

Rasy psów

Pies Akita inu – szczeniaki, hodowla, cena

Należą do szpiców i psów pierwotnych. Rasa pierwotnie przeznaczona była do polowań na duże zwierzęta, jak i do ciężkiej pracy. Przodkowie tej rasy przybyli prawdopodobnie do Japonii 15 tys lat p. n. e. z pierwszą falą imigrantów. Uznaje się, że Akity towarzyszyły samurajom, dlatego też zajmują znaczące miejsce w japońskiej mitologii. Obdarzanie wizerunkami tych psów przynosi szczęście. W pierwszej połowie XX wieku używane były w psich walkach, później zakazano tego procederu.

Zdjęcie znalezione na whitearabianstudio.blogspot.com

Zdjęcie znalezione na whitearabianstudio.blogspot.com

Maja umaszczenie białe, czerwone, pręgowane lub sezamowe. Po bokach kufy, pod żuchwą, na szyi, piersi, ogona i po wewnętrznej stronie kończyn widoczne są białe znaczenia. Suki mają do 62 cm wysokości, samce są trochę większe- do 68 cm, ważą od 25 do 45 kg. Uszy charakterystycznie stojące, ogon kręcony.

Są inteligentne, spokojne, obrończe, silne o wybitnym instynkcie łowieckim. Nie są łatwe w prowadzeniu ze względu na swój wyjątkowy upór, idealnie nadaj ą się do polowań. Jest to rasa psów niezależnych, mają zamiłowanie do bójek z innymi psami. Wymagają odpowiedniego wychowania, konsekwentnego, ale również lekko pobłażliwego. Mogą próbować dominować w rodzinie. Potrzebują wyraźnie hierarchicznej grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme