Piesku.pl

Rasy psów

Pies Airedale terrier – psy, cena, hodowla

Często nazywany „królem terierów” wywodzi się z doliny Aire z hrabstwa Yorkshire. Rasa powstała w drugiej połowie XIX wieku w wyniku krzyżowania otterhounda z terierami. W wyniku czego otrzymano lubiące pracę w wodzie, idealne psy myśliwskie, które nazwano terierami bingley. Dopiero po skrzyżowaniu teriera z collie powstał airedale terrier.

Zdjęcie znalezione na youtube.com

Zdjęcie znalezione na youtube.com

Są to psy długogłowe, wysokości 56- 61 cm, ważą 20 – 25 kg. Ich prawdziwa zaletą jest posiadanie wspaniałych kwadratowych kształtów, długich prostych nóg i wysoko usadzonego ogona często lekko wygiętego na końcu.

Usposobienie spokojne, inteligentne, zyskały sporą sławę na całym świecie. Można je wykorzystywać praktycznie do każdej pracy. To są nie tylko wspaniali myśliwi, ale również mogą pracować jako przewodnicy niewidomych, ratownicy, psy lawinowe i psy policyjne. Idealnie nadają się także dla rodzin z dziećmi, bardzo dobrze potrafią bronić swojego właściciela przed złodziejami.

Airedale są pełne temperamentu, chętnie się uczą, są łagodne w stosunku do dzieci. Potrzebują dużo ruchu, dlatego nie nadają się dla osób nielubiących długich spacerów. Psy nie gubią sierści. Krótka sierść nie sprawia problemów z pielęgnowaniem, wystarczy codzienne czesanie i systematyczne trymowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme