Piesku.pl

Rasy psów

Pies Aidi – psy, szczeniaki, cena, porady

Rasa prawdopodobnie wywodzi się z dużych azjatyckich psów pasterskich, których główne zadanie związane było raczej z obroną stad, a nie samym pilnowaniem. Pochodzi z Maroka, z Sahary. Nigdy nie był wykorzystywany jako owczarek, raczej uczestniczył w polowaniach wraz z chartem Sloughi. Jest to odważny pies, zamieszkiwał w górach Atlasu, gdzie pilnował właściciela i jego rodzinę przed drapieżnikami.

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Jest dużym psem, posiada od 50 do 63 cm wysokości, waży przeciętnie ok 25 kg. Jest silny, dość dobrze umięśniony, a jego ciało okryte jest przez gęsty włos idealnie nadający się na upały. Stanowi on bardzo dobrą ochronę przez nadmierną temperaturą, zimnem, jak również chroni przed wszelkimi ranami powstałymi podczas walki. Płaszcz może być biały, czarny, czarno-biały, blado czerwony lub opalony. Pysk zwężony z nosem czarnym lub brązowym. Ogon jest często kopiowany.

Aidi jest inteligentnym, uważnym psem, bardzo zwinny i zawsze gotowy do działania. Niezawodny jako obrońca swoich właścicieli przed złodziejami. Hodowany był ze względu na swoja użyteczność, a nie dla urody, przez to nie jest wygodnym domownikiem. Wymaga odpowiedniego postępowania od szczeniaka oraz specjalnego szkolenia. Należy psa od samego początku przyzwyczajać do nowoczesnego otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme