Piesku.pl

Rasy psów

Pies Affenpinczer – informacje, porady

Affenpinczer został stworzony w Niemczech w XVII wieku. Rasa ta wywodzi się od sznaucera miniaturki i gryfonika belgijskiego. Początkowo jednak psy były nieco większe od obecnych o 24-30 cm. Charakteryzowały się także większym bogactwem umaszczenia, rozpoczynając od szarego, poprzez czarne, aż do czerwonej barwy sierści.

Zdjęcie znalezione na pieski.net

Zdjęcie znalezione na pieski.net

Pielęgnacja sierści pupila nie jest trudna, może jednak zajmować sporo czasu. Krótkie, sztywne włosy na całym cele, lekko pofalowane muszą być poddawane zabiegowi usuwania martwej sierści, co powszechnie nazywane jest trymowaniem. Na szczęście nie jest to zabieg bolesny dla psa ani w żaden sposób skomplikowany. Nieusunięcie martwych włosów może zaburzyć prawidłowy wzrost nowej, zdrowej sierści. Odstające włosy na pysku wystarczy w odpowiedni sposób układać.

Rasa charakteryzuje się pogodnym usposobieniem, są to bardzo aktywne psy, ciekawe i pragnące przygód. Ich porywcze usposobienie i zachowanie terytorialne sprawia, że nie nadają się dla rodziny posiadającej bardzo małe dzieci. Szkolenie powinno być zróżnicowane, żeby zbyt szybko nie znudzić psa. Wobec obcych są nieufne. W razie zagrożenia najsilniej uwidaczniającą się cechą jest odwaga. Nie pokazują strachu wobec agresora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme